Header ads

» » » » Keçiören'in her noktasında Şehir OrmanlarıKeçiören Belediyesi ilçe genelinde yürüttüğü ağaçlandırma ve şehir ormanı oluşturma çalışmalarıyla son 10 yılda kişi başına düşen yeşil alan miktarını 2.2 metrekareden 7 metrekareye yükselterek büyük başarıya imza attı. Vatandaşların kullanımına açılan şehir ormanları çocukların, gençlerin ve ailelerin tabiatla iç içe bir hayatla tanışmalarını sağladı.
 
YEŞİL ALANDA YÜZDE 220 ARTIŞ
Keçiören Belediyesi, Türkiye’nin en büyük metropol ilçelerinden biri olan Keçiören’de kurduğu şehir ormanlarıyla vatandaşlara tabiatın içerisinde doğal bir şehir hayatı sunuyor. Belediye, kendi imkânlarıyla ilçenin farklı bölgelerinde kurduğu şehir ormanlarını genişletmek için çeşitli sivil organizasyonlara da öncülük ediyor. Vatandaşların kullanımına açılan Kartaltepe Kent Ormanı’nda 125 bin, Ak Parti Hatıra Ormanı’nda 2000, Kösrelik Göleti’nde 20 bin, Karakaya Ormanı’nda 1000, Karşıyaka Ormanı’nda 10 bin, Yükseltepe ağaçlandırma faaliyetleri kapsamında 2023, Sarı Beyler ağaçlandırma çalışmalarıyla da 5000 fidanı toprakla buluşturan Keçiören Belediyesi, ilçede yeşil alan miktarını 10 yılda yüzde 220 artırdı. Keçiören Belediyesi, şehir ormanlarının da dâhil olduğu çeşitli ağaçlandırma çalışmalarıyla son 10 yılda 2 milyon 69 bin 985 metrekarelik alanı ağaçlandırırken, diğer ağaç dikimi faaliyetleri kapsamında ise ilçe genelinde toplamda 6 milyon 170 bin 686 metrekare alanın ağaçlandırılmasını teşvik etti.

“AMACIMIZ, YENİ NESLİN DAHA YEŞİL BİR DÜNYADA YAŞAMASI”
Doğaya dönüş projeleriyle birçok ödül alan, bozkırın ortasında yeşil Keçiören’in mimarı olan Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak,  ilçenin farklı noktalarında oluşturulan şehir ormanlarının genişletilmesi için gösterdiği hassasiyetle vatandaşın gönlünü fethetmeye devam ediyor. Nüfusu 1 milyona yaklaşan Keçiören’de şehir ormanlarının tabiattan uzak kalan vatandaşlar için önemli olduğunu dile getiren Ak, “Keçiören’in farklı noktalarında yeşerttiğimiz şehir ormanları ilçemizin havasını değiştirdi. Elbette sadece şehir ormanlarımızla sınırlı kalmadık. İlçemizde bulunan toplam 466 parkta da çeşitli ağaçlandırma çalışmaları yaparak bu parklarda yeşil alana daha fazla yer ayırdık. Bunun yanında Yeşil Gün projesiyle çevre bilincini aşılamak için her hafta faklı mahallemizde vatandaşlarımızla topyekûn fidan dikimi ve çevre temizliği yaptık. 2009’dan bu yana ‘Çevre Çiçekleri’ adı altında yürüttüğümüz projemizle çocuklarımızı tiyatro, sinema ve gezi benzeri sosyal aktivitelerle çevreye ve doğaya karşı bilinçlendirdik. Yaklaşık 115 bin çevre çiçekleri müfettişimiz var. Ülkesinin toprağına, suyuna, ağacına bilinçli yaklaşacak olan yeni nesle daha yeşil bir dünya bırakmak için Keçiören Belediyesi olarak çalışmalarımızı azami gayretle sürdürüyoruz” dedi.

About Murat Tunç

Keçiören'in en sevilen Haber portallarından Diriliş Keçiören, Hakkın, Halkın ve Milli iradenin yanındadır. Selam olsun Yeniden Dirilişe iman edenlere,Selam olsun İslamın en büyük Sancaktarı olan Yüce Türk Milletine...
«
Next
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

Hiç yorum yok:

Leave a Reply