Header ads

Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, Tepebaşı’nda bulunan Güçsüzler Huzurevini ziyaret etti. Huzurevi yönetimi tarafından kapıda karşılanan Ak, huzurevindeki yaşlılarla gerçekleştirdiği sohbetle yüzleri güldürdü.
 
“HUZUREVİ ZİYARETLERİ ÖZEL GÜNLERE MAHSUS DEĞİLDİR”
Keçiören Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Güçsüzler Huzurevini her fırsatta ziyaret eden Başkan Ak,  bakıma muhtaç yaşlılarla sohbet ederek hem gülümsedi hem de gülümsetti. Bazı huzurevi sakinlerini odalarında ziyaret eden Ak, daha sonra toplu oturma salonunda bütün yaşlıların elini öperek hepsiyle ayrı ayrı ilgilendi. Yaşlıların Ak’ı görünce yüzlerinde beliren tebessüm ve gerçekleştirilen samimi sohbet ise görülmeye değerdi. Ak, ziyareti sırasında anaokulu öğrencilerinin de Güçsüzler Yurdu’nu ziyaret ettiğini gördü ve anaokulu öğretmenlerine bu duyarlı davranışlarından dolayı teşekkür etti. Başkan Ak, bireylerin huzurevinde yaşayan yaşlılara kendi anne-babasına duyduğu saygı ve şefkatle yaklaşması gerektiğinin altını çizerek, sadece özel günlerde değil özel günlerin dışında da huzurevi ziyaretlerinin gerçekleştirilmesi gerektiğine vurgu yaptı.

“YAŞLILARIMIZA İYİLİKLE YAKLAŞMAK ESAS GÖREVİMİZ”
Türk toplumunun yaşlılara hürmet eden geleneksel anlayışının yanı sıra, İslam dininin de yaşlılara saygıda kusur etmemeyi buyurduğunu söyleyen Başkan Ak, “Anne-babalarımıza ve yaşlılarımıza iyilikle yaklaşmak esas görevimizdir. Onların kalbini kıracak hiçbir üslubu asla tasvip etmiyorum. Yaşlılarımıza Keçiören Belediyesi olarak şefkat kollarımızı açtık. Onlar bizle biz de onlarla oldukça mutluyuz. Ben her fırsatta huzurevimizde yaşayan yaşlılarımızla kucaklaşmaya geliyorum. Onların yanında kendimi çok huzurlu hissediyorum. Yaşlılarımıza karşı sorumluluklarımızı ancak saygı, sevgi ve hürmetle canlı tutabiliriz. ‘Bir yaşlıya hürmet eden gence, Allah’ta yaşlılığında hürmet edecek kimseleri nasip eder’ diyen mübarek dinin mensupları olarak, gerek huzurevinde yaşayan yaşlılarımız konusunda gerekse diğer yaşlılarımız konusunda daha duyarlı olup, örf ve adetlerimize uygun davranmalıyız” dedi.

About Murat Tunç

Keçiören'in en sevilen Haber portallarından Diriliş Keçiören, Hakkın, Halkın ve Milli iradenin yanındadır. Selam olsun Yeniden Dirilişe iman edenlere,Selam olsun İslamın en büyük Sancaktarı olan Yüce Türk Milletine...
«
Next
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

Hiç yorum yok:

Leave a Reply