Header ads

» » » Ücretsiz internet Keçiören'de

Keçiören Belediyesinin Kalaba Büyük Kasaba Meydanı’nda başlattığı ücretsiz internet hizmetine ilişkin Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak şunları söyledi: ”Teknoloji ve irtibat çağının yaşandığı bu dönemde vatandaşlarımızın bu hizmetten ücretsiz faydalanması bizim belediyecilik anlayışımızın bir gereğidir” dedi.
keçiören ile ilgili görsel sonucu


Sosyal belediyecilik anlayışıyla ücretsiz internet hizmetini yaygınlaştırmayı hedefleyen Keçiören Belediyesi, Kalaba Kent Meydanı’nın ardındaki Fatih Sultan ve Yavuz Sultan Selim Parkı’nda bedava internet hizmeti vermeye başladı. Bedava internet hizmetine ilişkin sürekli fizibilite değerlendirmesinin ardındaki vatandaşların yoğun olarak tercih ettiği açık ve kapalı sosyal tesislerde kullanıma sunulacak olan proje irtibat kolaylığı sağlayacak. Projenin yaygınlaştırılması için internet sağlayıcısı operatörlerle görüşmeler devam ederken, fiber altyapının mevcut olduğu yerler göz önünde bulundurularak incelemeler sürat kazanacak.
Bedava internet hizmetinin özellikle gençler için olmazsa olmaz olduğunu söyleyen Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, ”İnternet teknolojisine tüm vatandaşlarımızın ulaşabilmesi için sosyal belediyecilik anlayışıyla çalışmalarımıza hız kazandırdık. Ilk etapla Kalaba Şehir Halkı Meydanı’nda ücretsiz internet hizmetinin denemesini yaptık. Verimlilik kontrollerini sağladıktan sonradan bedava internet hizmetini yaygınlaştırma kararı aldık. Keza daha alçak yapısı uygun olan ayrıca de vatandaşlarımızın yoğunlukla kullandığı parklarımızı ve öteki sosyal alanlarımızı göz önünde bulundurarak yapılabilirlik çalışmalarımızı sürdürüyoruz. GSM operatörleriyle zorunlu teknik konuları görüştükten sonra ücretsiz internet hizmetini yaygınlaştıracağız. Teknoloji ve iletişim çağının yaşandığı bu dönemde vatandaşlarımızın bu hizmetten ücretsiz faydalanması bizim belediyecilik anlayışımızın bir gereğidir” ifadelerini kullandı.
Bedava internetten yararlanmak isteyenler, Keçiören Belediyesi kablosuz ağını bularak bağlantı kuruyor. Sistemin yönlendirdiği web sitesinden telefon numaralarıyla kayıt oluşturarak telefonlarına gelen kısa mesajdaki düzeltme kodunu sisteme giriyor. Bu işlemin arkasında vatandaşlar telefon numaralarına tanımlanan aylık bin 200 dakikalık ücretsiz interneti kullanım hakkı kazanıyorlar.

About Murat Tunç

Keçiören'in en sevilen Haber portallarından Diriliş Keçiören, Hakkın, Halkın ve Milli iradenin yanındadır. Selam olsun Yeniden Dirilişe iman edenlere,Selam olsun İslamın en büyük Sancaktarı olan Yüce Türk Milletine...
«
Next
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

Hiç yorum yok:

Leave a Reply